spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer
nav
 

 

Rozhovor s PR manažerem Patrika Grossmanna Josefem Cardou

 

Máte za sebou spoustu divadelních a televizních rolí. V celovečerních filmech vás ale divák bohužel tak často nevidí. Jak jste reagoval na hereckou nabídku režiséra Tomáše Vorla?
V celovečerním filmu hraji větší roli úplně poprvé. O postavě Golda jsem se dozvěděl od autora předlohy Martina Nezvala. A režisér Tomáš Vorel si pak vybíral z několika adeptů. Potom mi přišel e-mail : „Ze všech Goldů jsi nejvíc Gold ty!“.

Byl jste někdy blízko poetice Divadla Sklep? Patříte k fanouškům Vorlových kultovních filmů (Kouř, Pražská pětka) nebo jeho dalších filmových počinů?
„Sklepácká“ divadelní představení a jejich humor mi jsou hodně blízká odjakživa. Tomášovy filmy pochopitelně také. Zrovna nedávno jsem si pouštěl „sklepácké“ Mlýny…ty nikdy nezklamou.

 

Jak probíhala spolupráce s Tomášem Vorlem na vaší filmové postavě? Jaký je Vorel režisér – nechává hercům tvůrčí volnost.. apod.?
Poté co měl jasno, že roli Golda budu hrát já, dal mi poměrně velkou volnost a vždy jsme se v pohodě na všem dohodli.

V Ulovit miliardáře jste společně s Milanem Šteindlerem ztvárnili tak trochu s nadsázkou dvojici homosexuálních PR manažerů. Jak došlo k tomu, že na filmovém plátně působí Gold a Rázný tak přirozeně a sehraně?
Jestli to tak vyšlo i na plátně, tak co si víc přát. Je to asi tím, že i mimo „plac“ jsme si s Milanem dobře rozuměli.

Václav Klaus kdysi pronesl, že registrované partnerství homosexuálů je fatální omyl. Co si myslíte o tomto jeho výroku?
Já takhle kategorické výroky nemám moc rád. Už z principu se mi příčí někoho omezovat nebo mu něco zakazovat.

S jistou nadsázkou jsou ve filmu zobrazeni i cikáni a židé. Nemáte strach, že by si pravicoví extrémisté mohli vyložit některé hlášky - samozřejmě vytržené z kontextu - jako sobě vlastní?
Rozhodně nemám pocit, že tento film by měl posloužit jako návod k něčemu. Spíše je to informace o tom, jaké to tu už je nebo ještě bude a nebo by mohlo být.

Ve filmu Ulovit miliardáře si Tomáš Vorel nebere servítky a naváží se do politiků, mediálních magnátů, policistů, ukazuje české prostředí jako velmi zkorumpované. Sledujete politiku, co si o zkorumpovanosti českého národa myslíte vy?
Politiku sleduji jen z novin jako běžný občan a v poslední době mi už stačí jen titulky. Dokud budou politiku dělat lidé, proto aby zbohatli, tak je to začarovaný kruh.

Film přichází do kin ve velmi napjatém politickém období – sledujete politiku, půjdete k volbám, pokud někdy budou?
Teď už víme, že hned tak nebudou. A já k volbám chodím už několik let jen proto, aby to tady zase nevyhráli „tamti“.

A jak na celé natáčení vlastně vzpomínáte?
Ani ne jako na práci, ale spíše jako na příjemně strávenou dobu s fajn lidmi.
 

/zpět/

 


 

© VorelFilm, s.r.o. 2009 | web: Terezavan