spacer
spacer
spacer spacer spacer spacer spacer
nav
 

ACHTUNG 4K !


Dovolujeme si připomenout Vaší pozornosti událost v české kinematografii jedinečnou, tedy první premiéru a následné distribuční projekce Prvního plně digitálního DC 4K českého filmu ULOVIT MILIARDÁŘE, režiséra Tomáše Vorla.

Proč jde o jedinečnou událost?

DC 4K = DIGITAL CINEMA 4K = DIGITÁLNÍ EKVIVALENT 35mm FILMU. Znovu poprvé jako Jan Kříženecký, ale digitálně!!!

Film byl natočen kamerou RED ONE ve formátu 4K, zpracován softwarem FinalCutPro ve 4K a promítán bude z digitálního masteru ve 4K v kinodistribuci !!!

TERMÍN PRVNÍ ČESKÉ DIGITÁLNÍ PREMIÉRY FILMU ULOVIT MILIARDÁŘE SE BUDE KONAT DNE 1.10.2009 V KINĚ CENTRAL V HRADCI KRÁLOVÉ

Všimněte si, že Praha nemá 4K kino, že zaspala vývoj, není tím historicky prvním místem, kde dojde k první české 4K projekci. Jde o přetvávající 2K zpozdilost pražských kinařů a českých distributorů, kteří se tvrdošíjně nechtějí přidat k trendům 4K šířeným hlavně americkými distributory, kteří vedle 3D digitálních kinosálů zavádějí synchronně strategii 4K projekcí pod heslem: "Jděte do kina, dívat sa na něco co nemáte doma". Jak víte HD a BD distribuce zavedla kvalitu srovnatelnou s projekcí 2K (2K=16mm) do domácností za dnes již levně dosažitelnou cenu.

Fakt, že první digitální 4K český film vznikl na software FinalCutuPro je rovněž ne nevýznamný.

První digitální master 4K měl film Tobruk. Tento film ale vznikl technologií hybridní, tedy byl natočen na 35mm filmový materiál a digitální master 4K nebyl vyroben v České republice. Jde tedy o křížence filmu s digitálem.

Film ULOVIT MILIARDÁŘE je tedy první "čistokrevný" český digitální DC 4K film!!!

Můžete tedy posoudit kvalitu 4K transferu do kopií 35mm s 4K digitálním masterem poprvé. Oba formáty budou presentovány v českých kinech dle technologických možností jednotlivých kinosálů. Z filmové kopie nebo digitálního 4K masteru. Tedy stávající 2K kinosály budou hrát 4K master. Doufejme, že film přispěje k brzkému rozšíření 4K standardního formátu u nás a že film ULOVIT MILIARDÁŘE ukázal dostupnost tohoto formátu také pro české lowbudgetové filmaře.

Všichni filmoví odborníci, experti a novináři jsou srdečně zváni vychutnat tento histrorický okamžik do Hradce Králové, kde je skutečná, jedinečná
a PRVNÍ PREMIÉRA 4K filmu ULOVIT MILIARDÁŘE.

Marek Jícha - kameraman, colorgrading
Patrik Velek - digitalman


ACHTUNG 4K - digitální postprodukce filmu


www.ceskam.cz/novinky.asp?id=47
 


 

 

 

zpět
 

© VorelFilm, s.r.o. 2009 | web: Terezavan